de.jpgMamy przyjemność ogłosić, że firma Targi w Krakowie Sp. z o.o. wraz z Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków objęty partnerstwem 12. edycję ogólnopolskiego konkursu fotograficznego Discover Europe 2015.

Discover Europe to największy Ogólnoeuropejski Konkurs Fotograficzny dla studentów, którego celem jest odkrycie nieznanych zakątków Europy, a także ukazanie nieznanego, zaskakującego oblicza starego kontynentu. Jest on realizowany jest w dwóch etapach – regionalnym i centralnym. Uroczystym zwieńczeniem każdego z nich są uroczyste Gale wręczenia nagród. Organizatorem konkursu jest organizacja Erasmus Student Network.

Ogólnoeuropejski charakter konkursu otwiera przed uczestnikami niepowtarzalną szansę wymiany artystycznych doświadczeń i nawiązania międzynarodowego dialogu z osobami o tej samej pasji. Podjęcie tematu Europy w fotografiach, buduje wśród studentów poczucie wspólnoty, mimo ogromnej różnorodności, która przestaje dzielić, a zaczyna tworzyć obraz większej, imponującej całości. Dowodem na szczególną wartość idei konkursu Discover Europe było przyznanie mu w 2013 roku 2. nagrody w Konkursie im. Karola Wielkiego dla projektów non-profit organizowanym przez Parlament Europejski.

Discover Europe 2015 to już 12. edycja i jednocześnie kolejna szansa pokazania swojego obrazu Europy. Od 1 do 31 marca studenci mogą zgłaszać swoje zdjęcia na stronie internetowej konkursu: www.discovereurope.esn.pl.  

W tym roku, konkurs obejmuje 3 kategorie:

- Citizen of Europe (Obywatel Europy) - zdjęcia przedstawiające rozmaite oblicza Europejczyków,

- My Europe, my Home (Mój kawałek Europy) - zdjęcia przedstawiające ciekawe miejsca i krajobrazy w Europie,

- Surprise me Europe! (Europo, zaskocz mnie!) - zdjęcia przedstawiające śmieszne lub intrygujące sytuacje, które miały miejsce w Europie.

Dodatkową kategorię, którą opiekuje się nasz główny partner ogólnopolski SONY MOBILE, stanowi:
- #Europe_Everyday_Extraordinary - wszystko, co uwieczni Twój smartfon. Zdjęcia przedstawiające codzienność, jej ciekawe, intrygujące i piękne strony.

Nadesłane prace będą oceniane przez członków Jury etapu regionalnego, a następnie centralnego oraz Internautów na stronie internetowej konkursu.

Na laureatów etapu regionalnego, obejmującego województwa małopolskie, świętokrzyskie i podkarpackie, czekają wspaniałe nagrody, ufundowane przez naszych partnerów regionalnych. Uroczystym zwieńczeniem konkursu jest uroczysta Gala wręczenia nagród.

 

12. edycja konkursu odbywa się pod patronatem honorowym:

- Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy,

- Rektora Akademii Górniczo-Hutniczej - prof. Tadeusza Słomka,

- Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie - prof.Stanisława Tabisz.

Partnerem akcji jest firma Targi w Krakowie (właściciel i operator EXPO Kraków).

 

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.discovereurope.esn.pl.