20151007_twk_0107.jpgW ostatnim kwartale 2016 roku kalendarz EXPO Kraków wypełniają branżowe targi, specjalistyczne konferencje, biznesowe spotkania, profesjonalne szkolenia oraz prezentacje najnowszych produktów, technologii i rozwiązań. Nie zabraknie również imprez konsumenckich.

 

Jesień w EXPO Kraków

W nadchodzący jesiennym sezonie przeważają imprezy przemysłowe, choć nie zabraknie wydarzeń konsumenckich, takich jak Targi Mieszkań i Domów (1-2.10.) oraz Targi Młodej Pary (2.10.).

Biznezowe targi w październiku rozpoczniemy spotkaniem branży materiałów sypkich i masowych podczas 8. Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas (5-6.10.). Spotkanie mające na celu przedstawienie w kompleksowy
sposób technologii związanych z przetwarzaniem, przeładunkiem, transportem, magazynowaniem, sortowaniem, filtrowaniem, separacją, mieleniem i pakowaniem materiałów sypkich i masowych odbędzie się równolegle z imprezą o nazwie 7. Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Maintenance, które jest dedykowane osobom zaangażowanym w procesy produkcji czy utrzymania ruchu maszyn na hali produkcyjnej. Ze względu na szerokie zastosowanie technologii obróbki i magazynowania materiałów sypkich, targi co roku odwiedzane są przez przedstawicieli niemalże każdej gałęzi przemysłu: od spożywczej przez chemiczną, budowlaną, rolniczą, aż do wydobywczej i wielu innych.

Tradycyjnie targom
będzie towarzyszyć bogaty program atrakcyjnych wydarzeń. W ramach Strefy ATEX zaprezentowane zostaną zabezpieczenia przeciwwybuchowe i procesowe, systemy odpylania i filtrowentylacji powietrza oraz urządzenia przeznaczone do pracy w obszarach zagrożonych wybuchem gazów, par, mgieł lub pyłów.  Specjaliści z branży zaprezentują najnowsze technologie, rozwiązania i produkty podczas bezpłatnych, dwudniowych seminariów workShops.
5 października odbędzie się także 8. Konferencja Nowoczesne Technologie w Branży Materiałów Sypkich organizowana przez redakcję magazynu Powder&Bulk. Podczas 5. edycji Jesiennej Szkoły Utrzymania Ruchu słuchacze będą mieli możliwość zapoznać się z rozwiązaniami w zakresie efektywności służb utrzymania ruchu, predykcji w utrzymaniu ruchu oraz bezpieczeństwa i redukcji kosztów. Obecność ekspertów mających wieloletnie doświadczenie w branży powonie zagwarantuje najwyższy poziom merytoryczny wykładów i case studies.

W tym samym czasie, co Targi SyMas i Maintenance, w EXPO Kraków zgromadzą się także eksperci od materiałów kompozytowych. Podczas 7. Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® (5-6.10) spodziewamy się rekordowej frekwencji firm z Polski i zagranicy. Do Krakowa, specjalnie na to wydarzenie przybędą pionierzy branży kompozytów zainteresowani seminariami i strefą prezentacji technicznych umożliwiającymi przedstawienie najnowszych osiągnięć i potwierdzającymi wielkie znaczenie kompozytów na rynku. Tegoroczną nowością będą: Strefa Start-Up oraz Strefa Dronów, gdzie swoją premierę będzie miał m.in. polski Superdron.

W drugiej połowie października odbędą się 21. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL® (18-20.10.) dedykowane branży narzędziowo-obrabiarkowej. W jednym miejscu i czasie spotykają się profesjonaliści z całego świata reprezentujący
branże, takie jak: przemysł budowy maszyn, motoryzacyjny, AGD, lotniczy, górniczy, kolejowy, medyczny, spożywczy czy sportowy.
Równocześnie odbędą się 8. Międzynarodowe Targi Obróbki, Łączenia i Powlekania BLACH-TECH-EXPO dedykowane specjalistom zajmującym się produkcją, przetwórstwem i dystrybucją blach. Podczas imprezy zaprezentowany zostanie cały łańcuch technologii obróbki blach: od blach i półproduktów, poprzez transport, technologie formowania, gięcia blach, łączenia i mocowania, technologie obróbki powierzchniowej blach, przetwarzanie blach, narzędzia, systemy CAD/CAM, kontrolę jakości do produktów końcowych.

Wydarzeniu towarzyszyć będą trzy salony tworząc swego rodzaju platformę, która odpowiada na różnorakie potrzeby specjalistów z branży przemysłowej. Salon Technologii CAx poświęcony najnowszym technologiom, urządzeniom i oprogramowaniom  wspierającym proces projektowy i wdrożeniowy produktów w każdym przedsiębiorstwie, w tym roku po raz pierwszy przedstawi Strefę Druku 3D - platformę prezentacji drukarek 3D, osprzętu i wyposażenia potrzebnego w procesie drukowania przestrzennego oraz usług. Kolejne dwa salony, to: Salon Kooperacji Przemysłowej - wydarzenie dedykowane kooperacji przemysłowej oraz podwykonawstwu oraz Salon Automatyki i Robotyki - miejsce prezentacji rozwiązań z dziedziny automatyzacji i sterowania produkcją, robotyzacji stanowisk obróbczych i utrzymania ruchu w nowoczesnych zakładach przemysłowych.


Tej jesieni naprawdę warto zaglądać do EXPO Kraków! Serdecznie zapraszamy!