Podczas 23. Finału WOŚP 2015 zebrano 36 mln 228 tys. 912 zł. Jednak ostateczny wynik zbiórki poznamy dopiero za kilka tygodni. Sztaby mają czas na rozliczenie się do końca lutego, a my przypominamy: to ostatnia szansa, żeby stać się właścicielem Smoka!
 
 
wosp15.jpg
 
LICYTUJ, WYGRYWAJ, POMAGAJ!

 

Przypominamy historię naszego Smoka:

W ramach współpracy firmy Targi w Krakowie i Wystawców Targów EUROTOOL® i BLACH-TECH-EXPO powstały dwie repliki krakowskiego Smoka Wawelskiego. Jedna z nich trafiła na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej.

Ambitnego zadania podjęła się firma SCANTECH, która zeskanowała rzeźbę oraz firma AEP Engineering Polska - wykonawca repliki z dostarczonego projektu. Wszystko odbyło się za wiedzą i zgodą prof. Bronisława  Chromego – autora oryginalnej rzeźby.

Niezwykłe dzieło można było podziwiać w trakcie Targów EUROTOOL® i BLACH-TECH-EXPO w EXPO Kraków. Projekt współfinansowały Targi w Krakowie (właściciel i operator EXPO Krakow) oraz firma Remal Sp. z o.o. z Konina, która pomogła w zalezieniu trudnodostępnego aluminium oraz udostępniła przecinarkę plazmową do wycięcia kształtu bestii.