W grudniowy weekend 13-14.12.2014r. odbył się finał projektu – paczki przygotowane przez darczyńców dla konkretnych rodzin dotarły do domów potrzebujących. Żywność, środki czystości, zimowa odzież, przybory szkolne – te rzeczy znalazły się w pudłach. Nie zabrakło też odpowiedzi na szczególne potrzeby rodzin, takie jak meble, sprzęt do rehabilitacji oraz szczególne upominki – wędka, ciepłe pantofle, książka sensacyjna, a nawet żywy kogut!

W całej Polsce Paczki przygotowywało 700 480 osób. Średnio 36 osób robiło jedną paczkę. Firma Targi w Krakowie (właściciel i operator EXPO Kraków) również zaangażowały się w projekt, obdarowywując dwie potrzebujące rodziny. Paczka jest wydarzeniem społecznym – angażują się rodziny, szkoły, grupy przyjaciół czy firmy, jak nasza. Dla nas wspólny wybór rodziny i zakupy to coroczny, wyjątkowy rytuał.

Sama Małopolska liczyła 59 rejonów, gdzie 1196 Wolontariuszy odwiedziło ponad 3600 rodzin! To rekord! XIV edycja projektu SZLACHETNA PACZKA była pod wieloma względami rekordowa. Projekt połączył ponad 805 000 osób: darczyńców, czyli osoby, które przygotowały mądrą pomoc, SuperW – czyli wolontariuszy, którzy odnaleźli potrzebujących, dobroczyńców – czyli osoby, które swoimi wpłatami sprawiają, że Paczka może działać oraz członków rodzin w potrzebie. Gdyby dodać do nich wszystkie osoby, które pomogły zorganizować tą edycję – osoby, które pracowały w magazynach i pomagały w transporcie paczek, pracowników firm-partnerów możemy śmiało powiedzieć, że w mądrej pomocy połączyliśmy niemal milion osób, czyli 2,5% Polaków!

Uroczysta Gala odbędzie się 22 stycznia o godz. 18.00 w EXPO Kraków.

powikszony_plakat.jpg

Obiekt wypełni się osobami, dzięki którym SZLACHETNA PACZKA pomogła w tym roku potrzebującym w całej Małopolsce. Cieszymy się, że tak wspaniali goście odwiedzą EXPO Kraków. Już dziś serdecznie zapraszamy!