Targi w Krakowie kupiły EasyFairs Poland!Zaledwie rok temu Targi w Krakowie zrealizowały historyczną inwestycję, oddając do użytku swoją nową siedzibę – Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków, a za firmą kolejny ważny krok. Jako największy na południu kraju i czołowy w Polsce organizator targów i kongresów, nasza firma wzmacniła swoją pozycję rynkową i wykupiła spółkę easyFairs Poland! To pierwszy w naszym kraju przypadek, gdy polska prywatna spółka targowa wykupuje spółkę z zagranicznym kapitałem.

Fuzja stanowi logiczną i naturalną konsekwencję długoletniej, ścisłej współpracy. Niewątpliwie przyczyni się do wzmocnienia firmy Targi w Krakowie jako jednej z czołowych firm w branży targowej oraz zwiększenia potencjału i wachlarza organizowanych przez nas imprez. Nie tylko w Krakowie, ale i w całej Polsce – wyjaśnia Ewa Woch, wiceprezes Targów w Krakowie.

Targi w Krakowie Sp. z o.o. są największym na południu kraju i trzecim w Polsce organizatorem targów i kongresów. Firma organizuje rocznie kilkanaście wydarzeń, m.in. najważniejsze, branżowe imprezy - Międzynarodowe Targi EUROTOOL®, Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT®, Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii Horeca®, Międzynarodowe Targi KOMPOZYT-EXPO® czy niepowtarzalne MiędzynarodoweTargi Książki w Krakowie®. W planach rozwojowych na najbliższe lata Targów w Krakowie jest wejście na nowe rynki, zwiększenie wynajmu powierzchni EXPO Kraków zewnętrznym organizatorom, organizacja imprez międzynarodowych poprzez rozwój działań w ramach zasobów własnych oraz akwizycję dużych graczy na rynku.

W ślad za zmianami własnościowymi dotychczasowe wydarzenia organizowane przez easyFairs Poland trafiły do kalendarza Targów w Krakowie. Są to organizowane w Warszawie największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi poświęcone opakowaniom, czyli Międzynarodowe Targi OpakowańPackagingInnovations, jedyne organizowane w Polsce Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji MAINTENANCE, Targi materiałów sypkich i masowych SyMas oraz najważniejsze wydarzenie w branży gastronomicznej na Pomorzu, odbywające się cyklicznie od pięciu lat,Targi Gastronomiczne FOOD-to-GO. Sprzedająca spółkę easyFairs Poland – firma easyFairs N.V./ARTEXIS rokrocznie organizuje na całym świecie ponad 100 imprez targowych.

Naszym celem jest połączenie tego, co najlepsze w obydwu firmach – znajomości rynku w Polsce i zagranicą, wiedzy doświadczonych fachowców oraz „know how” w zakresie organizacji imprez o ugruntowanej pozycji, jak i wdrażania nowych tematów. Jesteśmy przekonani, że zmiany pozwolą nam efektywnie wykorzystać umiejętności i zasoby obydwu firm. Pozytywną zmianę odczują nasi klienci, którym chcemy zapewnić jeszcze większy komfort i satysfakcję z udziału w organizowanych przez nas wydarzeniach – dodaje Woch.

W bieżącym roku Targi w Krakowie zorganizują minimum 17 własnych wydarzeń, w których weźmie udział niemal 3 000. firm i 300 000 zwiedzających.