s.JPGImponująca skarbonka przekazana na rzecz WOŚP przez Targi w Krakowie!

Będzie prawdopodobnie największą skarbonką w historii WOŚP. Ma blisko 2 metry wysokości, wykonana jest z superwytrzymałego materiału kompozytowego i stanie w trakcie finału przy pomniku Adama Mickiewicza.

Serce zostało zaprezentowane podczas konferencji prasowej zapowiadającej 22. Finał WOŚP w Krakowie, która odbędzie się w środę - 8 stycznia o g. 12 w Pawilonie Wyspiańskiego przy Placu Wszystkich Świętych. Ogromne serce - skarbonka zostało przekazane przez Targi w Krakowie (powstało jesienią 2013r. podczas 4. edycji Targów KOMPOZYT-EXPO).

 

-Projekt jest inspirowany złotym sercem WOŚP, zawiera wiele elementów dekoracyjnych, stale obecnych w oprawie wizualnej Orkiestry i elementy industrialne, nawiązujące do tematyki Targów KOMPOZYT-EXPO – tłumaczy artysta, Jerzy „Imp2k” Rojkowski. 

-Cieszy nas, że po raz kolejny możemy włączyć się w finał WOŚP. Mamy nadzieję, że wyjątkowa skarbonka wypełni się po brzegi. Właśnie decydujemy, co stanie się z pamiątkowymi elementami po jej otwarciu – mówi Grażyna Grabowska, prezesa Targów w Krakowie.

Skarbonka będzie zbierać pieniądze przez całą niedzielę. Tuż po światełku do nieba zostanie otwarta przez krakowski sztab WOŚP, który tego dnia będzie urzędował w Muzeum Narodowymw Sukiennicach. 

     s2.JPG     s.JPG    

Mniejsze serca – także nie do złamania!

Oprócz dużego serca powstało 10 mniejszych, które zostały podpisane przez gości minionych 17. Targów Książki w Krakowie: Krzysztofa Hołowczyca, Ryszarda Kalisza, Jolanty Kwaśniewskiej, Olgi Lipińskiej, Janusza Majewskiego, Marcina Mellera, Magdaleny Różczki, Tymona Tymańskiego oraz Martyny Wojciechowskiej, a także przez Grzegorza Turnaua. Wyjątkowe serca zostały przekazane na licytację WOŚP na allegro. Gigantyczna skarbonka oraz kolekcja małych sercpowstały dzięki zaangażowaniu takich firm jak: ALLCOMP Polska, C-L, MASTERMODEL, PHOENIX Equipment Polska, SAMAR i KAUPOSIL.