20150212_twk_00718.jpgNajnowsze rozwiązania, obiecujące innowacyjne start-upy, spotkania z cenionymi specjalistami z branży mobile, znani prelegenci i nagrody dla najlepszych rozwiązań mobilnych to tylko część licznych atrakcji przygotowamych dla uczestników Targów Mobile-IT oraz Mobile Trends Conference, które odbywały się równolegle w EXPO Kraków w dniach 11-13 lutego 2015.

 

Za nami Targi Mobile-IT i Mobile Trends Conference

Drugie Targi Mobile-IT pozwoliły odwiedzającym zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi takich gigantów jak Microsoft, Intel czy Brother. W nowoczesnych wnętrzach Expo Kraków swoje produkty prezentowało kilkadziesiąt firm m.in. Bank Zachodni WBK, baramundi software AG specjalizujący się w oprogramowaniu do zdalnego zarządzania czy SARE -  znany producent rozwiązań do e-mail marketingu. Podczas targów Mobile-IT można było odwiedzić strefę start-upów, z najnowszymi osiągnięciami prężnie rozwijających się polskich firm technologicznych oraz strefę wiedzy z Seminariami WorkShops, czyli krótkimi, kilkunastominutowymi wystąpieniami ekspertów.

Tegoroczna edycja Mobile Trends była wyjątkowa. Po raz pierwszy konferencja trwała aż 3 dni. Środa, 11-ego lutego, upłynęła pod hasłem „Development Day”, czyli aspektów technicznych projektowania stron i aplikacji mobilnych na różne platformy i systemy. Czwartek przyniósł ogromną dawkę inspiracji od najlepszych prelegentów z Polski. Na scenie wystąpiły takie postaci jak Michał Sadowski, Roman Łoziński, Natalia Hatalska, Paweł Tkaczyk, Jakub B. Bączek, Jerzy Zientkowski czy Piotr Konieczny. Wieczorem odbyła się oczekiwana przez wszystkich gala Mobile Trends Awards, czyli przyznanie nagród dla najlepszych rozwiązań mobilnych minionego roku. Po gali uczestnicy mieli okazję porozmawiać podczas imprezy networkingowej „SAP networking party”. Piątek, 13-ego lutego, a więc ostatni dzień konferencji, poświęcony był wykorzystaniu technologii mobilnych oraz marketingu w biznesie, komercjalizacji projektów oraz wprowadzaniu aplikacji na rynek polski i zagraniczny.