Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków 

jest nowoczesnym i wielofunkcyjnym obiektem targowo-kongresowym

zlokalizowanym w Krakowie przy ulicy Galicyjskiej 9, przecznica od ul. Centralnej.

 

Projektując EXPO Kraków pamiętaliśmy o wszystkim, czego nauczyliśmy się w ciągu naszej niespełna dwudziestoletniej działalności w branży targowo-kongresowej. Pragnęliśmy stworzyć niepowtarzalny, wielofunkcyjny i nowoczesny obiekt, w którym z powodzeniem będą odbywać się międzynarodowe konferencje, targi o rozmaitej tematyce, spotkania biznesowe i szkolenia, a także przeróżne imprezy i eventy na najwyższym poziomie.

Jesteśmy dumni, że udało nam się stworzyć to miejsce, którego idea zrodziła się z przekonania, że sukces zaczyna się od spotkań.

 

Najważniejszą zaletą naszego obiektu jest jego wielofunkcyjność.

EXPO Kraków to 13 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Elastyczność zastosowanych rozwiązań pozwala na uzyskanie w obiekcie powierzchni o różnym przeznaczeniu, adaptowalnych w zależności od potrzeb organizatorów wydarzeń niemal każdego rodzaju i formatu [zobacz plan obiektu].

Dwie hale o łącznej powierzchni dziewięciu tysięcy metrów kwadratowych, o nośności podłogi 40kPa i wysokości do 12 m, to przestrzeń stworzona z myślą o organizatorach imprez o licznej publiczności. Hala wystawowa, przekształcona w salę audytoryjną, bez najmniejszych problemów pozwoli zorganizować np. kongres dla 4 tysięcy uczestników. 

Najważniejszy jest fakt, że większa z hal to 5 tysięcy m² nieograniczonej przestrzeni, co czyni ją największą tego typu przykrytą powierzchnią w mieście! Hale (5 tys.  m² i 4 tys. m²) nie są ograniczone ścianami działowymi ani słupami. Ich konstrukcja opiera się na specjalnie wzmocnionych drewnianych wiązarach i dźwigarach, które umożliwiają maksymalne wykorzystanie powierzchni.

Na organizatorów czeka również zespół modułowych sal seminaryjnych oraz cztery wielofunkcyjne pomieszczenia mogące służyć jako pokoje spotkań, garderoby lub strefa organizatora.

Wszystkie pomieszczenia Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków łączy przestronne lobby będąc idealnym miejscem na zlokalizowanie recepcji i jednocześnie stwarzając możliwości zagospodarowania przestrzeni ekspozycyjnej i promocyjnej. Centralną część lobby, na antresoli, zajmuje restauracja otwarta dla gości EXPO Kraków podczas trwania wydarzeń.

Jako doświadczeni organizatorzy rozmaitych wydarzeń doskonale wiemy, jak ważną rolę odgrywa dla naszych Wystawców bezpieczeństwo. Z myślą o zapewnieniu im jak największego komfortu, zainstalowaliśmy w EXPO Kraków aż 70 kamer monitorujących obiekt 24h na dobę. Nad pozostawionym w halach mieniem bez przerwy czuwa również profesjonalna firma ochroniarska. Naszym gościom gwarantujemy usługi na najwyższym poziomie.

Zintegrowany system zarządzania budynkiem (BMS) w połączeniu z dźwiękowym systemem ostrzegawczym gwarantują najwyższy komfort i bezpieczeństwo naszych gości.