Nie bez powodu Kraków uznawany jest za jedno z najatrakcyjniejszych i najmodniejszych miast w Europie. Dawna stolica Polski jest porównywana z najpiękniejszymi miastami, takimi jak Wiedeń, Praga, Wenecja, Paryż czy Istambuł. Kraków to perła polskości, a jednocześnie nowoczesne i przyjazne miasto o bogatych tradycjach, posiadające jeden z najpiękniejszych i największych rynków na świecie.

Miejsce z tak niezwykle rozwiniętą bazą hotelową i gastronomiczną stanowi prawdziwą mekkę turystów. W obrębie starego miasta znajduje się kilkaset restauracji i pubów, które w ciągu dnia zachęcają swą niepowtarzalną kuchnią, w nocy zaś przeistaczają się w największe w Europie centrum rozrywki. Nasze miasto tętni życiem i stoi otworem dla każdego! 

Kraków w niepowtarzalny sposób łączy wszystkie elementy, które wydają się najważniejsze dla organizatorów różnorodnych spotkań: ciekawą kulturę, tradycję i nowoczesność, centralne położenie w Europie, rozbudowaną sieć połączeń komunikacyjnych i dużą bazę hotelową – jest wymarzoną destynacją podróży biznesowych. 

Doskonałe położenie na skrzyżowaniu istotnych tras komunikacyjnych, blisko aglomeracji śląskiej i południowej granicy Polski dodatkowo podnosi jego atrakcyjność, która nie słabnie i sprawia, iż stale przybywa tu zagranicznych inwestycji. W Krakowie działa wiele instytucji i firm otoczenia biznesu wspomagających przedsiębiorcę w jego działalności. Stale modernizowane zaplecze konferencyjne umożliwia organizację wszelkiego typu spotkań zjazdów i sympozjów.

W ostatnich latach znaczący wzrost inwestycji odnotowano zwłaszcza w segmencie rynku biurowego, na co ogromny wpływ miała aktywność firm z sektora BPO/SSC. Obecnie w Krakowie podaż nieruchomości tego typu jest największa wśród polskich miast regionalnych.

Równie szybko rozwija się rynek hotelowy – wzrost liczby turystów odwiedzających miasto systematycznie przekłada się na większą liczbę inwestycji w tym sektorze. Miasto posiada najwięcej skategoryzowanych hoteli w Polsce. 19 grudnia 2011 r. międzynarodowa agencja ratingowa Standard & Poor’s opublikowała informację o utrzymaniu długoterminowej oceny (lata 2011-2014) wiarygodności kredytowej Krakowa na poziomie A– /perspektywa stabilna/.

Wiemy, że tworząc Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków dopełniliśmy lukę, która pozwoli naszemu miastu stać się centrum światowej rangi spotkań biznesowych, a jego mieszkańcom i gościom zapewni wiele rozrywki i pożytku.