Polska w ostatnich latach stała się regionalnym liderem rozwoju gospodarczego. W ostatniej dekadzie nasz kraj poczynił wielki skok cywilizacyjny. Z kraju łączonego z blokiem wschodnim i komunizmem stał się młodą, prężną demokracją stawiającą na przedsiębiorczość i biznes.

Polacy są radosnymi, otwartymi Europejczykami, przyjaznymi obcokrajowcom, którzy są zaskakiwani pięknymi, pełnymi uroku miastami z nowoczesną infrastrukturą i bogatą ofertą turystyczną. Począwszy od Warszawy – stolicy kraju, w której zrekonstruowano niemal wszystkie zabytki chwalebnej przeszłości, po Trójmiasto – aglomerację skupiającą się wokół trzech dużych miast Gdańska, Sopotu i Gdyni położonych nad Zatoką Gdańską.

Narodowa kultura naszego kraju rodziła się w wyniku dialogu zamieszkujących Polskę rozmaitych narodowości. Tę mieszankę wpływów i inspiracji widać wyraźnie w zachowanych zabytkach, często unikalnych w skali Europy. Kultura w Polsce to również niepowtarzalne festiwale, liczne placówki muzyczne czy teatralne.

Niezapomniane wrażenia z pobytu w naszym kraju wiążą się też z pyszną i oryginalną polską kuchnią. Tradycyjne polskie specjały to najczęściej prawdziwe bomby kaloryczne, na które jednak warto się skusić. Kuchnia polska obfituje w potrawy mięsne przyrządzane na wiele sposobów. Jej specjalnością są również dania mączne – słynne pierogi, knedle, naleśniki z różnym nadzieniem, wiele rodzajów kaszy, rozmaite gatunki grzybów, owoców i ziół.

Jesteśmy przekonani, że Polska jest miejscem, w którym każdy znajdzie dla siebie coś, co go zachwyci i zachęci do powrotu.